Nie wszyscy mają szczęście posiadania dużej przestronnej łazienki, w której nie trzeba się martwić, że zabraknie miejsca. Czasem nasza łazienka jest niewielka. Wanna, umywalka, toaleta… i nagle okazuje się, że nie ma już miejsca na nic więcej. Tak małą przestrzeń można jednak odpowiednio zagospodarować, aby starczyło miejsca na wszystko, czego potrzebujemy. Każdemu przyda się parę wskazówek jak to zrobić.

Przerobienie małej łazienki, w taką, która będzie funkcjonalna dla całej naszej rodziny znaczy, że musimy dużą ilość rzeczy zmieścić na małej przestrzeni. Dlaczego mielibyśmy rezygnować na przykład z szafki, skoro jest nam potrzebna?

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecić projekt profesjonalistom. Oni bowiem wiedzą doskonale jakie rozwiązania, przy danych potrzebach, są najbardziej trafione. Jeśli już koniecznie chcemy zrobić to sami, oto kilka przydatnych wskazówek.

Na początek warto narysować na kartce naszą łazienkę i zobaczyć jak wygląda znajdująca się w niej przestrzeń. Teraz możemy nanieść wannę, ubikację, umywalkę itd. Warto ustalić budżet remontowy. W sklepach z armaturą łazienkową znajdziemy wszystko co jest nam potrzebne. Warto pytać sprzedawców o produkty, które nas interesują. Zanim jednak zrobimy zakupy, a wiemy już, które meble chcemy, nanieśmy poprawki na nasz rysunek.

Pamiętajmy, że ściany to również przestrzeń do zagospodarowania. Tu możemy wstawić szafki lub powiesić półki, na których będą nasze płyny, szampony i kremy. Nie musimy też rezygnować z wanny, ustawiona w odpowiednim miejscu wcale nie sprawia, że w łazience będzie brakowało przestrzeni. Najlepszym dla wanny miejscem, gdy na przykład ściany z drzwiami i przeciwna są krótsze, jest chyba ściana naprzeciw drzwi, wtedy mamy wciąż dość wolnej przestrzeni. Oczywiście w naszych łazienkach nie może zabraknąć pralki, no i kosz na brudy, który też zajmuje trochę miejsca. Jeśli na przykład umieścimy pralkę na półce, czymś ala stolik, pod nią będziemy mieć miejsce na kosz. Pamiętajmy też o barwach, przy małej łazience powinny one być jasne by nie przytłaczały całości.

To jak w ostateczności wykorzystamy wolną przestrzeń zależy tylko od nas. Warto wtedy być kreatywnym i pomysłowy, pamiętając o zdrowym rozsądku.