Fumigacja domu – co musisz wiedzieć

Fumigacja domu jest najbardziej wszechstronną metodą zwalczania szkodników drewna, polegającą na zastosowaniu gazu, fosforowodoru PH3, do likwidacji szkodników drewna. Do poprawnego przeprowadzenia tego procesu, niezbędne jest właściwe przygotowanie i uszczelnienie obiektu, w którym będzie przeprowadzana fumigacja.
Jakie rodzaje domów można w ogóle fumigować? Gazowanie domu to na tyle uniwersalna metoda zwalczania szkodników drewna, że bez przeszkód można ją stosować we wszelkiego rodzaju domach – zarówno drewnianych, jak i murowanych. Fumigację można też stosować do wszystkich rodzajów drewna iglastego i liściastego.
Fumigowanie domu w skuteczny sposób zwalcza wszystkie stadia rozwojowe szkodników od jaj przez larwy, poczwarki, aż po owady.
Profesjonalnie przeprowadzona fumigacja to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda zwalczania szkodników drewna. Gaz przenika przez całe drewno w domu, likwidując wszystkie rodzaje szkodników drewna we wszystkich postaciach rozwojowych.
Czy to jest bezpieczne dla ludzi? Jak najbardziej, ale aby fumigacja budynku była zabiegiem w pełni bezpiecznym, powinna być wykonywana przez specjalistów, przestrzegających najwyższe procedury bezpieczeństwa i korzystających tylko z profesjonalnego sprzętu.