Wisząca waga hakowa Jeśli prowadzisz drobny biznes, masz własny sklepik – z pewnością potrzebujesz czasem coś zważyć. Może sprzedajesz „świeżynki” na miejscowym targowisku lub jesteś zapalonym wędkarzem? Wtedy nie zawsze masz gdzie umieścić klasyczną wolnostojącą wagę, albo, co gorsza, nie masz stałego dostępu do prądu. Dlatego najlepsze będą wiszące wagi hakowe, a spośród nich najlepiej sprawdzą się modele o mniejszym udźwigu, mieszczącym się w granicach 50 kg.

Jesteś nad pięknym jeziorem, rozkoszujesz się dniem wolnym od pracy, spokojnie łowiąc ryby – sielanka. Ale oto trafiła się okazała sztuka. Tylko jak bardzo okazała? Okolica odludna, dookoła jedynie las, a Ty, aby uruchomić klasyczną wagę, potrzebujesz stabilnego podłoża oraz dostępu do prądu. Mało realne, prawda? Aby nie burzyć tego spokojnego obrazka, doradzimy Ci, abyś następnym razem zaopatrzył się w wiszącą wagę hakową. Dzięki temu, że działa na baterię, nie wymaga stałego dostępu do energii więc unikniesz ciągnięcia kilometrów wiecznie splątanych przewodów. Nie potrzebujesz też specjalnie przygotowanego podłoża: wagę zawiesisz nawet na gałęzi drzewa, lub zwyczajnie, przytrzymasz w rękach. Teraz spokojnie zważysz swoje trofea wędkarskie i od razu będziesz mógł pochwalić się umiejętnościami. Czyż nie pięknie?

To samo tyczy się sprzedawców: uruchomienie klasycznej wagi na środku targowiska jest dosyć uciążliwe. Jeśli już uda się ją bezpiecznie ustawić, pojawia się kolejny problem bo klienci ciągle potykają się o kłębowisko kabli. Tutaj również doskonale sprawdzi się wisząca waga hakowa: zastosujesz ją w każdych okolicznościach, nawet bez dostępu do prądu. Więcej, dzięki temu, iż jest niezwykle czuła (jej błąd wynosi zaledwie 10 g), dokładnie zważysz i określisz wartość swoich towarów. Wagi wiszące, oferowane przez producenta, Steinberg Systems mogą się pochwalić udźwigiem od 40 do 50 kg, w zależności od wybranego modelu. Przy tym są stosunkowo lekkie, ich ciężar i wielkość można porównać do telefonu komórkowego, więc nie ma możliwości, abyś realnie odczuwał dodatkowe obciążenie. Porównanie do nowoczesnego telefonu komórkowego jest jak najbardziej na miejscu: szczegółowy i przejrzysty wyświetlacz LCD nadaje wiszącym wagom futurystyczny wygląd najnowszego gadżetu.

Urządzenia marki Steinberg Systems są również odporne na przeciążenia i wahania temperatury – sprawnie działają w warunkach od 0 do +40 stopni Celsjusza. Nawet, jeśli waga będzie częstym kompanem wyjazdów na ryby, ich hakom nie grozi rdza ani usterki mechaniczne – uchroni je od tego mocna stal szlachetna. Z kolei wzmacniana obudowa i panel frontowy, zapewnią długie lata bezawaryjnej pracy.

Ciekawy design, wytrzymałość a przede wszystkim: precyzja pomiarów sprawi, że wisząca waga hakowa stanie się nieodłącznym towarzyszem wszelkich wypraw na ryby czy też drobnego handlu. Zmieści się w każdej walizce i znacznie ułatwi dokonywanie pomiarów „w terenie”.